فوتوشاپ یک نرم‌افزار پردازشگر پرونده‌ها‌ی گرافیکی است که شرکت ادوبی توسعه داده و کاربرد اصلی آن تدوین و ویرایش تصویر است و با امکانات فراوان آن می‌توان تغییرات بسیار زیاد و مختلفی را در تصاویر ایجاد نمود.با این نرم‌افزار قدرت‌مند می‌توان عمل‌ها‌ی ترکیب،ویرایش،ترکیب،بازسازی،رتوش و… را بر روی پرونده‌ها‌ی گرافیکی اعمال و از تصویر نهایی در فرمت‌ها‌ی متنوع(از جمله فرمت‌ها‌ی وب) خروجی تهیه کرد.اگر به محیط اطراف‌تان توجه کنید کاربرد بسیار زیاد این ویرایشگر حرفه‌ای را خواهید دید؛ از طراحی بنر‌ها، پوستر‌ها و تابلو‌ها‌ی تبلیغاتی گرفته تا کارت ویزیت و لوگو و سربرگ نمونه‌ها‌یی از کاربرد‌ها‌ی این نرم‌افزار است. فوتوشاپ برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش تولید شده‌است. هم‌چنین نگارش‌های گوناگون این نرم‌افزار تا نگارش دهم، در سیستم‌عامل لینوکس نیز با کمک ابزارهای میانه (مثل کراس‌اوور) قابل استفاده‌است. آخرین نسخه‌ی رسمی منتشر شده این نرم‌افزار نسخه‌ی نوزدهم آن است که ادوبی فتوشاپ سی‌سی ۲۰۱۹ نام دارد. با استفاده از این نرم‌افزارش ویرایش تصویر می‌توان پروژه‌ها‌ی گرافیکی را در بستر مدل ‌ها‌ی رنگی مختلف مانند RGB و CMYK ایجاد کرد. درآغاز فوتوشاپ تنها جهت تدوین تصاویر برای چاپ روی کاغذ توسعه داده شده بود، ولی به خاطر تنوع ابزار‌ها‌یی که در اختیار کاربر قرار می‌دهد، از نرم‌افزار فوتوشاپ به میزان قابل توجهی برای تدوین و ویرایش تصاویر در فرمت‌های دیجیتال استفاده می‌شود. امکانات حائز اهمیت نرم‌افزار فتوشاپ بدین شرح است:

  • یکی از قدرت‌مند‌ترین نرم‌افزار‌ها جهت ویرایش تصویر
  • خلق آثار هنری خارق‌العاده با ابزار‌ها‌ی متنوع و پرکاربرد
  • امکان افزودن قابلت‌ها‌ی جدید با نصب افرونه
  • پشتیبانی از مدل‌ها‌ی رنگی مختلف (مثل RGBو CMYK)
  • امکان تهیه خروجی در فرمت‌ها‌ی مختلف(از جمله فرمت‌ها‌ی وب)
  نویسنده: اپراتور سه
  نظرات: بدون نظر

  نویسنده: اپراتور سه
  نظرات: بدون نظر

   نرم‌افزار سابلایم تکست نرم‌افزاری قدرت‌مند برای ویرایش کد‌های نوشته شده در زبان‌ها‌ی برنامه‌نویسی مختلف است که با قابلیت‌ها‌یی که ارائه می‌دهد در کد نظم ایجاد می‌کند و مدیریت کد‌ها را آسان‌تر می‌نماید.از جمله امکاناتی که نرم‌افزار سابلایم تکست در اختیار کاربر قرار می‌دهد می‌توان به ویرایش متون،ایجاد رنگ‌بندی هدف‌مند در کد،ویرایش دستورات،انتخاب چندگانه،جستجو،جایگزینی عبارت،تنظیم خودکار تو رفتگی‌ها،تکرار آخرین دستور، و… اشاره کرد.همچنین پلاگین‌ها‌ی بسیاری برای سابلایم تکست توسعه داده شده است(پلاگین به‌همراه API) که کاربران می‌توانند بسته به نیازشان از آن‌ها استفاده نمایند. امکانات حائز اهمیت نرم‌افزار ویرایشگر کد سابلایم تکست بدین شرح است:

   • طرح چند رنگ جهت سهولت خوانایی کد‌ها
   • ایجاد تو رفتگی به صورت خودکار  جهت خوانایی بهتر کد‌ها
   • جستجو و جایگزینی خودکار عبارت
   • قسمتی جهت مشاهده کد از فاصله ۱۰۰۰۰ پایی
   • بهره‌مندی از پلاگین‌ها‌ی توسعه داده شده
   نویسنده: اپراتور سه
   نظرات: بدون نظر

    نت‌پد++ (نت‌پد پلاس پلاس) نرم‌افزاری قدرت‌مند جهت ویرایش متن و کد‌ها‌ی برنامه‌نویسی است که به خاطر پشتیبانی از استاندارد حروف فارسی محبوبیت فراوانی در بین توسعه‌دهندگان ایرانی دارد.نرم‌افزار نت‌پد++ از زبان‌ها‌ی برنامه‌نویسی مختلفی پشتیبانی می‌کند و امکاناتی مانند تکمیل خودکار کد‌ها،نشانه‌گذاری،ایجاد هماهنگی هنگام نوشتن متن به صورت برجستگی‌ها‌ی متنی،سفارشی کردن تورفتگی‌ها و برجستگی‌ها‌ی متنی،نظم در جایگزینی و جستجو‌ی حروف،ترکیب گفتار،اجرا و ضبظ ماکرو‌ها(Macro)،ابزار‌ها‌ی مختلف مثل مرتب‌سازی خط،تبدیل متن و مورب کردن متن،تشخیص خودکار وضعیت پرونده و… را در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛همچنین افزونه‌ها‌ی بسیاری برای این نرم‌افزار ویرایشگر متن و کد توسعه داده شده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی نمایید.همان‌طور که اشاره کردیم نت‌پد++ توسط ماکرو‌ها و افزونه‌ها پشتیبانی می‌شود و در حال حاضر ۲۷ افزونه رسمی برای نت‌پد پلاس پلاس موجود است که ۱۰ تا از آن‌ها به صورت پیش‌فرض در برنامه وجود دارد.یکی از اولین افزونه‌ها‌یی که در این نرم‌افزار قرار گرفته، TextFX نام دارد که قابلیت‌ها‌یی مانند اعتبارسنجی کد‌ها‌ی CSS ، HTML و W3C و نیز مرتب‌سازی متن،تغییر حالت حروف و رسیدگی به نقل قول‌ها را فراهم می‌کند. امکانات حائز اهمیت نرم‌افزار ویرایشگر کد و متن نوت‌پد پلاس پلاس بدین شرح است:

    • تکمیل خودکار کد‌ها و نشانه‌گذاری
    • سفارشی‌سازی تورفتگی‌ها و برجستگی‌ها‌ی متنی
    • مرورگر FTP (شامل پلاگین در نصب استاندارد)
    • پشتیبانی از ابزار‌ها‌ی متنوع و پر کاربرد
    • امکان ایجاد هم‌زمان چند تب جهت ویرایش هم‌زمان چند پرونده
    نویسنده: اپراتور سه
    نظرات: بدون نظر

    اینترنت دانلود منیجر ابزاری است برای افزایش سرعت دانلود که سرعت دانلود شما را تا پنج برابر افزایش می‌دهد؛ همچنین امکان دسته‌بندی دانلود‌ها در زمان دانلود وجود دارد و مدیریت دانلود‌ها‌ی‌تان را تسهیل می‌بخشد؛ از امکانات فوق‌العاده‌ی این دانلود منیجر امکان برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای دانلود‌ها وجود دارد که برای استفاده‌ی بهینه از ترافیک اینترنت شبانه امکان پر‌کاربردی است.برای استفاده از این دانلود منیجر می‌توانید  نرم‌افزار را کرک کنید و یا با یک‌بار تهیه‌ی لایسنس این نرم‌افزار از دردسر‌ها‌ی نصب و کرک مجدد آپدیت آسوده باشید. امکانات حائز اهمیت اینترنت دانلود منیجر بدین شرح است:

    • افزایش سرعت دانلود تا پنج برابر
    • طبقه‌بندی دانلود‌ها بر‌اساس موضوع و فرمت فایل‌ها
    • برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دانلود‌ها برای استفاده بهینه از ترافیک
    • امکان توقف و ادامه دانلود بدون خرابی فایل
    • امکان دانلود صفحات سایت
    نویسنده: اپراتور سه
    نظرات: بدون نظر
    WINDOWS
    نویسنده: نت‌باز
    نظرات: بدون نظر
     نویسنده: اپراتور سه
     نظرات: بدون نظر
      نویسنده: اپراتور سه
      نظرات: بدون نظر
       نویسنده: اپراتور سه
       نظرات: بدون نظر
        نویسنده: اپراتور سه
        نظرات: بدون نظر

        رزرو تبلیغات در این مکان

        مطالب بر اساس

        دانلود نشریه علمی مهندسی اهرم از دانشگاه علم و فرهنگ
        رزرو تبلیغات در این مکان

        نرم افزار های ضروری

        تبلیغات متنی

        • آموزش مقدماتی زبان برنامه نویسی ++C | جلسه اول: قالب برنامه نویسی
         زمان: 10 دقیقه کیفیت: Full HD نوشته آموزش مقدماتی زبان برنامه نویسی ++C | جلسه اول: قالب برنامه نویسی اولین بار در نت‌بازمگ. پدیدار شد.
         نت‌بازمگ
        • دانلود نشریه علمی مهندسی «اهرم۲» آموزه‌های همگانی رشته مکانیک
         شماره اول نشریه اهرم، عنوان برترین نشریه علمی دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ را کسب کرد. امروز ۱۳ آبان پس از ۴ ماه شاهد رونمایی دومین نشریه علمی دانشجویی انجمن مهندسی مکانیک دانشگاه علم و فرهنگ بودیم. تیم این نشریه از تابستان ۹۸ آغاز بهکار و جلسات خود را برای جمع آوری مطالب در تیرماه […]
         نت‌بازمگ
        • نسخه جدید نشریه اهرم فردا منتشر خواهد شد
         با هدف حفظ محیط زیست و منابع طبیعی،نسخه دوم نشریه اهرم نیز همانند نسخه اول آن تنها به طور مجازی منتشرمی‌شود و نت‌باز‌مگ ناشر مجازی این نشریه خواهد بود. نوشته نسخه جدید نشریه اهرم فردا منتشر خواهد شد اولین بار در نت‌بازمگ. پدیدار شد.
         نت‌بازمگ
        • همکاری نت‌باز‌مگ با پادکست بی‌پلاس
         تیم پادکست بی‌پلاس برای علاقه‌مند نمودن هم‌وطنان عزیز‌مان به فرهنگ کتاب‌خوانی ایده‌ی ارائه خلاصه کتاب را عملی کرده است نوشته همکاری نت‌باز‌مگ با پادکست بی‌پلاس اولین بار در نت‌بازمگ. پدیدار شد.
         نت‌بازمگ
        • پادکست «فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت» فصل دوم بی‌پلاس (اپیزود 28)
         نویسنده کتاب فرمول کیست؟ نویسنده‌‌ی کتاب فرمول، آقای باراباشی (Albert-László Barabási) فیزیکدان و دانشمند علوم شبکه است. کارش پژوهش در شبکه‌های نوشته پادکست «فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت» فصل دوم بی‌پلاس (اپیزود 28) اولین بار در نت‌بازمگ. پدیدار شد.
         نت‌بازمگ