به مقصد ماه | ماموریت بلند‌پروازانه هند سرانجام با یک سال و نیم تاخیر انجام شد

ماموریت فضایی Chandrayaan-2 هند سرانجام با یک سال و نیم تاخیر سفر هفت هفته‌ای خود به مقصد قطب جنوب ماه را آغاز کرد.این ماموریت که ابتدا برای سال 2018 میلادی برنامه‌ریزی شده بود جهت انجام آزمایش‌ها‌ی بیشتر به تاخیر افتاد،سپس با باز‌بینی کامل ماموریت در ژوئن 2018 دانشمندان پیشنهاد دادند تا تغییرات بیشتری در ماموریت ایجاد شود؛این تغییرات باعث تغییر زمان پرتاب به اوایل سال جاری شد تا این که آسیب دیدن پایه‌ها‌ی کاوشگر در حین انجام برخی تست‌ها موجب به تاخیر افتادن مجدد ماموریت تا 14 ژوئیه شد.

و سرانجام؛پرتاب موفق

جالب اینجاست که مجددا در زمان تعیین شده و تنها 56 دقیقه قبل از پرتاب به خاطر مشکل فنی ماموریت بار دیگر به تعویق افتاد تا این که سرانجام دیروز(31 تیر 1398) در ساعت 2:43 به وقت محلی همه شرایط برای پرتاب سازگار شد و Chandrayaan-2 به سمت ماه پرتاب شد تا مناطق قطبی جستجو نشده‌ی ماه را بررسی کند.

لحظه پرتاب کاوشگر Chandrayaan-2 به گزارش گاردین
آینده‌ روشن صنعت فضایی هند

این ماموریت عنوان پر تاخیر ترین ماموریت فضایی هند تا کنون را به خود اختصاص داده است.کایلاساوادیوو سیوان (Kailasavadivoo Sivan) رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند می‌گوید اگر Chandrayaan-2 موفق شود،راه را برای ماموریت‌ها‌ی جاه طلبانه هندی همچون فرود در مریخ و یک سیارک و همچنین کاووشگر زهره هموار می‌سازد.

او می‌گوید Chandrayaan-2 توانایی تکنولوژیکی هند در فرود نرم بر روی سطوح آسمانی دیگر را نشان می‌دهد.اگر ماموریت طبق برنامه پیش برود کاوشگر در تاریخ 15 شهریور 1398 به مداری در فاصله‌ی 100 کیلومتری ماه رسیده و پس از آن در فاصله‌ی بین دهانه‌ی مانزینوس سی و سیمپلیوس در مکان 70 درجه‌ای نسبت به جنوب استوای ماه،فرود خواهد آمد.

اگر چاندرایان-2 موفق شود،راه را برای ماموریت‌ها‌ی جاه طلبانه هندی همچون فرود در مریخ و یک سیارک و همچنین کاووشگر زهره هموار می‌سازد

Kailasavadivoo Sivan

Chandrayaan-2 توانایی تکنولوژیکی هند در فرود نرم بر روی سطوح آسمانی دیگر را نشان می‌دهد.

Kailasavadivoo Sivan

در بخش هوافضا نت‌باز‌مگ اخبار مربوط به این ماموریت را منعکس خواهیم نمود.

2 دیدگاه برای «به مقصد ماه | ماموریت بلند‌پروازانه هند سرانجام با یک سال و نیم تاخیر انجام شد»

 • 1 مرداد‌ماه 1398 در t 11:12 ب.ظ
  Permalink

  😍😍😍
  لحظه ی رسیدن به ماه رو میشه زنده پوشش بدین؟

  پاسخ دادن
 • 2 مرداد‌ماه 1398 در t 4:38 ب.ظ
  Permalink

  Hend ham ta chand sale dige be merikh mirese vali ma hanuz….

  پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.