همکاری نت‌باز‌مگ با پادکست بی‌پلاس

با وجود اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی و نقش به سزای آن در افزایش سطح آگاهی جامعه،ازدیاد مشغله‌ها‌ی روزمره،افزایش هزینه‌ها‌ی تهیه‌ کتاب و عوامل دیگر دست‌به‌دست هم دادند تا سرانه مطالعه در کشور عزیز‌مان قابل توجه نباشد؛خوشبختانه در چنین شرایطی جوانان خوش‌ذوقی آستین بالا می‌زنند برای بر‌طرف کردن مشکل و حالا خوشحالیم همکاری تازه‌ای را با یکی از این گروه‌ها‌ی دغدغه‌مند آغاز نمودیم.

از قدیم گفته‌اند جوینده یابنده است و تیم پادکست بی‌پلاس هم برای علاقه‌مند نمودن هم‌وطنان عزیز‌مان به فرهنگ کتاب‌خوانی ایده‌ی ارائه خلاصه کتاب را عملی کرده است؛در واقع بی‌پلاس یک پادکست فارسی است که در هر اپیزودش خلاصه‌ی یک کتاب غیرداستانی به زبان شیرین فارسی تعریف می‌شود.

البته نباید از یاد برد، اپیزودهای بی‌پلاس جایگزین خواندنِ کتاب نیستند و هدف بی‌پلاس این است که طوری خلاصه‌ی کتاب را تعریف کند که شما علاقه‌مند به خواندنش بشوید.
یکی از منابع اصلی بی‌پلاس برای بیشتر اپیزودها خلاصه‌هایی است که در سایت Blinkist منتشر شده. هر جا به ترجمه‌ی خوب فارسی کتاب دسترسی وجود داشته سعی شده دوباره معادل‌سازی نشده و از همان‌هایی که دیگران ساخته‌اند استفاده‌شود

فصل اول بی‌پلاس در سال ۹۷ منتشر شد و محصول همکاری علی بندری، امید صدیق‌فر، فاطمه‌ فخاریان و مهران بوالحسنی بود.
در فصل دوم که از اردیبهشت ۹۸ شروع شده بهجت بندری وعباس سیدین هم به تیم پادکست اضافه شده‌اند.

ما در بخش حمایت از دانش نت‌باز‌مگ امیدواریم بتوانیم با میزبانی از تیم پرتلاش بی‌پلاس،گام موثری در جهت افزایش سطح آگاهی هم‌وطنان عزیزمان داشته باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.