آیا کافه‌بازار هک شده است؟ اطلاعات 40 میلیون کاربر در معرض خطر!

شاید شما هم خبر نفوذ به کافه بازار و هک شدن اطلاعات مربوط به بیش از 40 میلیون کاربر این اپلیکیشن را شنیده باشید ؛ نت‌باز‌مگ ضمن آرزوی موفقیت برای این مارکت اپلیکیشن ایرانی ، اخبار معتبر مربوط به این ماجرا را منعکس خواهد نمود ؛ با ما همراه باشید.
پس از انتشار خبر هک شدن کافه بازار در فضای مجازی ، کافه بازار در بیانیه ای رسمی اعلام نمود که تیم فنی بازار در حال بررسی همه‌جانبه‌ی موضوع است و تاکنون شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است ؛ روابط عمومی کافه بازار در ادامه این بیانیه ضمن تاکید بر اصل حفظ امنیت داده‌های کاربران افزود تیم کافه بازار همه اقدامات لازم جهت تامین امنیت کاربران را انجام می دهد.
متن کامل این بیانیه در کافه بازار

کافه بازار مدتی بعد دومین بیانیه را با عنوان “توضیح در مورد آسیب‌پذیری امنیتی گزارش‌شده” منتشر کرد که در آن نتیجه ی بررسی‌های تیم فنی کافه‌بازار پیرامون نفوذ صورت گرفته را اعلام نمود ؛ طبق بررسی تیم فنی بازار مشخص شده است که سورس‌کد یکی از زیرسیستم‌های وب‌سایت کافه‌بازار به دست افرادی خارج از مجموعه رسیده است؛‌ در عین حال، همچنان هیچ گونه شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است.
تیم فنی این مسئله را از ساعات ابتدایی روز شنبه با جدیت پیگیری کرد و اشکال امنیتی را شناسایی و برطرف نمود.

کافه بازار همچنین از کاربران اش خواست تا جهت اطمینان خاطر ، نکات زیر را مورد توجه قرار دهند:

  • این دسترسی تنها به بخشی از زیرسیستم وب‌سایت کافه‌بازار صورت گرفته که تاثیری در امنیت اپلیکیشن بازار و تلفن همراه کاربران ندارد.
  • رمز عبور کاربران بازار یا یک‌بارمصرف (OTP) بوده و امکان ورود شخص ثالث به حساب‌های کاربری وجود ندارد، یا به صورت salted، با شیوه‌ی ایمن SHA256، رمزگذاری شده و قابل بازیابی نیست.
    متن کامل بیانیه دوم در کافه بازار

کافه بازار در نهایت بابت بروز مساله‌ی پیش‌آمده صمیمانه پوزش خواست و متعهد شد حداکثر تلاش خود را جهت حفظ امنیت و اعتماد کاربران اش به کار ببرد.

نت‌باز‌مگ نیز برای این اپلیکیشن محبوب و همچنین سایر اپلیکیشن های ایرانی آرزوی موفقیت و سربلندی دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.